• Doprava zadarmo pre objednávky nad 55 €

Vláknina v strave

Vláknina je dôležitou zložkou, ktorá pôsobí prospešne pre náš zdravotný stav, trávenie, chráni črevá a podporuje imunitu.

Vláknina pôsobí preventívne proti množstvu chorôb (kardiovaskulárne ochorenie, obezita, diabetes 2. typu, niektoré nádorové ochorenia vrátane rakoviny hrubého čreva) a udržiava hmotnosť, pretože vyvoláva pocit sýtosti a znižuje chuť na sladké.

Hlavné zdroje vlákniny

Nachádza sa v strukovinách, ovocí, zelenine, orechoch a semienkach. Ďalej je dôležité, aby sa v jedálničku objavovali aj celozrnné cestoviny, ryža, celozrnný kuskus, pohánka, bulgur, quinoa a strukoviny. Čo sa týka pečiva, dajte prednosť celozrnnému.

 

Čo je vláknina?

Ide o množstvo rozdielnych látok s rozdielnymi vlastnosťami. Obsahuje predovšetkým polysacharid celulózu, hemicelulózu, škrob, vosky, pektín, lignín, chinín, agar, gumu guar, betaglukány a inulín.

Dospelý človek by mal denne prijať 20 – 35 g vlákniny, čo je aj odporúčaná denná dávka. Pre deti by mala byť dávka podľa veku dieťaťa plus 5 (ak je dieťaťu 10, pripočítame 5, dieťa by teda malo skonzumovať 15 g vlákniny denne).

Vláknina v strave

Vláknina sa delí podľa rozpustnosti vo vode na rozpustnú (obsahujú ju hrach, fazuľa a ovos) a nerozpustnú (obsahujú ju šupky ovocia, zeleniny a celozrnný chlieb).

Klientom odporúčame nízkoenergetické prílohy It’s my life!, ktoré sú vyrobené z rastlinnej vlákniny označovanej ako glukomann. Prílohy majú neutrálnu chuť a zasýtia. Zaradenie príloh s plátkom mäsa alebo zeleninou odporúčame od tretej fázy chudnutia.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Bielkovinová diéta pomôže schudnúť nadbytočné kilogramy rýchlo a bez hladovania.
Na e-shope môžete nakúpiť diétne balíčky, proteínové jedlo a doplnky k chudnutiu.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2021 It's my life!. Všetky práva vyhradené. Webové stránky: RB