• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

TV Nova – Novinka v oblasti chudnutia

https://tn.nova.cz/clanek/novinka-v-oblasti-hubnuti-zbavte-se-kil-navic-pomoci-dietniho-programu-it-s-my-life.html

Diétny program It’s my life! je novinkou na českom trhu, ktorú vytvorili profesionáli zaoberajúci sa zdravým životným štýlom. Dokáže premeniť uložený tuk na energiu pre telo i mozog.

Ide o šesťfázový týždenný cyklus, keď v prvej fáze klient konzumuje plnú náhradu stravy. Vzhľadom na obsah dennej dávky živín telo nehladuje a dochádza tak k rýchlemu úbytku tukového tkaniva pri zachovaní svalovej hmoty. It’s my life! je prvá kompletná náhrada stravy vyrobená v Česku.

Diétny program je tvorený množstvom proteínových pokrmov a doplnkov stravy, ktoré spĺňajú najprísnejšie normy a obsahujú všetky potrebné vitamíny, minerály spolu so stopovými prvkami potrebnými na pokrytie odporúčanej dennej dávky. Cestou šesťfázového diétneho programu It’s my life! bude klientov sprevádzať certifikovaný poradca. V Českej republike nájdete už teraz niekoľko pobočiek It’s my life! a ďalšie budú pribúdať. O čo presne ide?

It’s my life! je proteínová (bielkovinová) diéta, ktorá dodáva telu vysokokvalitné bielkoviny za súčasného zníženia príjmu sacharidov. Ak telu sacharidy (cukry) nedodáte vyrobí si ich samo z vlastných zásob rozkladom tukov a svalov. Tomuto procesu sa hovorí ketóza. Diétny program It’s my life! navodzuje v tele práve metabolický proces ketózy, pri ktorom pomáha strácať tuk pri zachovaní svalovej hmoty. Počas ketózy môžu klienti pociťovať v ústach nepríjemnú pachuť. Tú pomôže eliminovať ústny sprej bez cukru a alkoholu, ktorý dostanú od svojho výživového poradcu.

Najsilnejšia ketóza prebieha v prvej fáze, keď sa konzumujú iba proteínové pokrmy, a to najmenej v 4 porciách denne. „V plnej náhrade stravy, teda v 1. fáze diéty, klient konzumuje 4 porcie denne, čím pokryje 100 % dennej odporúčanej dávky nevyhnutných živín, vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Preto naša diéta spĺňa najprísnejšie normy nielen v ČR, ale aj v celej Európskej únii v oblasti výživy,“ uviedla Nikol Hložková, nutričná terapeutka diétneho programu It’s my life!. Tieto produkty svojím zložením zodpovedajú plnohodnotnej náhrade stravy podľa vyhlášky Ministerstva zdravotníctva ČR. Klient sa navyše nemusí obávať, že by počas diéty jeho telo strácalo vitamíny. Program je rozdelený do šiestich fáz po týždenných cykloch a klientovi ho vždy pripravuje jeho výživový poradca na mieru.

Diagnostika pomocou prístroja InBody

V pobočkách It’s my life! tiež prebieha v zhruba týždenných cykloch meranie pomocou prístroja InBody. Ten s maximálnou presnosťou analyzuje hodnoty klientovej telesnej váhy, hmotnosti tuku, svalovej hmoty, bezsvalovej hmoty a vody. Navyše dokáže analyzovať tieto údaje v prípade každej časti tela zvlášť. Dokáže tiež zmerať hodnotu viscerálneho, čiže vnútorného tuku v tele. Kontrola jeho hodnoty je pre človeka veľmi dôležitá. Tento tuk sa totiž nachádza v oblasti brucha a vnútorných orgánov, a pokiaľ je v tele v nadmernom množstve, je nebezpečnejší než tuk podkožný. Zvyšuje riziko infarktu, mŕtvice alebo cukrovky. Namerané hodnoty s vami certifikovaný poradca skonzultuje, vytlačené a prehľadné výsledky si so sebou odnášate domov.

Pestrá ponuka jedál

Aby sa zamedzilo pocitu stereotypného jedálnička v prvých fázach, má klient v ponuke k dispozícii široký sortiment produktov, medzi ktoré patria 5 druhov kaší, 6 druhov polievok, 12 druhov koktailov, 3 druhy omeliet, 2 druhy hotových jedál a množstvo doplnkových diétnych potravín a nápojov. „Na oživenie našich pokrmov odporúčame rôzne úpravy. Do polievok sa môžu pridať čerstvé bylinky v menšom množstve, z kokteilov možno urobiť zmrzlinu a porciu zjesť v tejto forme,“ uviedla ďalej Hložková. Súčasťou ponuky sú aj doplnky potravín, ako sú enzýmy, kolagén alebo špeciálny drink na chudnutie.

Kto všetko môže chudnúť?

Chudnúť s diétnym programom It’s my life! môže viac-menej každý, záleží na individuálnom zdravotnom stave. Chudnutie sa neodporúča pri vážnych ochoreniach pečene a obličiek, srdcových a cievnych ochoreniach, tehotným a dojčiacim ženám, pri diagnostike vážnych psychiatrických ochorení, onkologickým pacientom s chemoterapeutickou liečbou.

Vďaka tímu lekárov, s ktorými výživový poradcovia It’s my life! spolupracujú, je možné konzultovať chudnutie jednotlivých klientov vzhľadom na ich prípadné ťažkosti. Počas chudnutia klient v prípade potreby môže navštevovať svojho praktického lekára. Čo by mal lekár sledovať? „Okrem hmotnosti a pomeru aktívnej hmoty – svalov a orgánov je dôležité najmä to, ako sa pacient cíti pri chudnutí. Prejde najprv celkovým orientačným vyšetrením a podrobnejšie i vyšetrením hydratácie, kože, krvného obehu, obličiek, brušných orgánov. Vhodné je kontrolovať laboratórne parametre najmä u pacientov s pridruženými ochoreniami,“ uviedol MUDr. Roman Popek z diétneho programu It’s my life!

Tento program však nie je určený len pre ľudí s nadváhou a obezitou. Kilogramy s It’s my life! môžu zhadzovať aj športovci. „V prípade športovcov sa na jednotlivých fázach programu dohovárame individuálne s prihliadnutím na ich energetický výdaj a chudnúci režim prebieha pod dohľadom,“ uvádza nutričná terapeutka Hložková.

Vhodné aj pre vegánov, bez sóje, bez gluténu

Väčšinu produktov môžu klienti konzumovať aj pri potravinových alergiách na lepok, sóju a laktózu. Z ponuky si vyberú aj priaznivci vegánstva. Diétny program It’s my life! má zásaditý charakter, a tak zbytočne neprekysľuje organizmus, ako to býva v prípade nesprávne zvolenej skladby jedálnička či ostatných drastických redukčných diét založených na hladovaní.

Ako rýchlo sa vďaka It’s my life! chudne?

Chudnutie je u každého klienta úplne individuálne a presný úbytok hmotnosti sa nedá určiť. Pri tejto proteínovej diéte ide o čistý úbytok tuku. „Ak by sme mali spomenúť našich chudnúcich klientov, bavíme sa o rozmedzí v priemere o 1 – 3 kg čistého tuku týždenne,“ uvádza Hložková. Ak klient začne chudnúť s It’s my life! a bude sa riadiť radami svojho výživového poradcu, neexistuje možnosť, že by neschudol.

Sladidlá v produktoch It’s my life!

Produkty diétneho programu It’s my life! sú sladené prírodným sladidlom stéviou alebo sukralózou, známu pod obchodným názvom Splenda. „Sukralóza je známe sladidlo, ktoré je od roku 2004 schválené aj Európskou úniou. Je nízkoenergetické a vhodné aj pre diabetikov. Navyše neškodí zubom,“ uviedla riaditeľka výroby Ing. Hana Poskočilová z diétneho programu It’s my life!

Koľko to stojí?

Počas prvej fázy, ktorá je finančne najnáročnejšia a trvá 3 týždne, vyjde strava It’s my life! pri štyroch prípravkoch na deň na 6 300 . Cena jednej porcie tak stojí 75 , čo je menej ako priemerná cena obeda. Tá sa pohybuje okolo 3 – 4 eur. Pretože ide v prvej fáze o plnohodnotnú náhradu stravy, klient za bežné jedlo už neutráca nič. Potom sa suma znižuje, pretože sa postupne znižuje počet prípravkov na deň, až klient neplatí nič a je plynule za pomoci svojho výživového poradcu prevedený na vyváženú, zdravú stravu.

O diétnom programe It’s my life!

Diétny program It’s my life! bol založený rovnomennou spoločnosťou zloženou z profesionálov, ktorí sa na poli zdravého životného štýlu, chudnutia, cvičenia a zdravej stravy pohybujú už niekoľko rokov. Vzhľadom na rastúce čísla počtu obéznych ľudí v Česku sa rozhodli klientom ponúknuť diétny program zložený z kvalitných, chutných a v Česku vyrobených pokrmov.

Tak vznikla proteínová diéta – plná náhrada stravy – It’s my life!

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.