• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Jen pro ženy.cz – Nízkosacharidová diéta

http://www.jenprozeny.cz/volny-cas/46130-nizkosacharidova-dieta-to-snadno-rekne-hur-udela

Každý deň máte jesť 5x malé porcie. To sa ľahko povie, ale keď máte obmedziť sacharidy, tak to nie je vôbec jednoduché!

Väčšina ľudí je zvyknutá raňajkovať sladké alebo slané pečivo, vločky alebo cornflakes. A čo si budeme hovoriť, každý deň nie je čas na prípravu vajíčok alebo zeleninového šalátu. Ako teda túto diétu zvládnuť a zhadzovať krásnych 1 – 3 kilogramy za týždeň?

1. sacharidy

Ako už sme spomenuli, sacharidy musíte obmedziť na minimum. Aby vaše telo začalo chudnúť, je potrebné udržať príjem sacharidov pod 100 g za deň. Takže rovno zabudnite na sladkosti, pečivo, ryžu, zemiaky alebo cestoviny. Stane sa z vás zeleninová kráľovná. Po nejakom čase sa vaše telo dostane do stavu, ktorému sa hovorí ketóza. Pri nízkej hladine sacharidov začne vaše telo spaľovať vlastné tuky.

2. bielkoviny

Tie, naopak, musíte telu dopriať. Ak to neurobíte, vaše telo začne spaľovať svaly a nie tuky. Čo, samozrejme, nechcete. Výborným zdrojom bielkovín sú biele mäso alebo ryby. Ideálne mäso ochuťte len bylinkami a minimom soli. Mäso pripravujte na grile alebo v rúre.

3. tuky

Tie sú pre všetky diétarky najväčším strašiakom, ale často zabúdame, že niektoré druhy tukov naše telo potrebuje. Do jedálnička tak bez obáv zaraďte orechy a tučné ryby.

4. voda

Pitný režim je dôležitý nielen pri diéte. Takže ani v tomto prípade naň nezabúdajte. Pite hlavne čistú vodu a bylinkové čaje. Na alkohol radšej zabudnite.

5. hriech

Ak chcete pri tejto diéte vydržať, nesmiete sa len trýzniť. Raz za týždeň môžete trošku zhrešiť. Pomer je asi 80 : 20, keď na 80 % dodržiavate diétu a na 20 % hrešíte. Môžete si napríklad vybrať deň v týždni, keď si dáte niečo, na čo máte naozaj chuť.

6. odborník

Na túto diétu nemusíte byť sama. Existujú odborníci, ktorí vám pomôžu s jedálničkom a môžu vám odporučiť produkty, ktorými nahradíte zmienené raňajky alebo napríklad aj ďalšie jedlá, keď nestíhate. Skúste sa pozrieť na diétny program It’s my life!, kde nájdete mnoho dôležitých informácií a podporu a nemusíte sa báť, že ak do programu vstúpite, zruinuje vás.

Nech vám ide zhadzovanie kilogramov ako po masle!

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2024 It's my life!. Všetky práva vyhradené.