• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

MUDr. Pavel Horyna

Som lekár, pracujem ako plastický chirurg a prakticky sa zaoberám iba estetickou chirurgiou. Takmer pätnásť rokov pomáham ľuďom vyzerať a cítiť sa lepšie. Práca plastického chirurga je mi nielen zamestnaním, ale aj koníčkom. Som človek, ktorý je rád v kolektíve a rád spoznáva nových ľudí. Navyše mám rád, keď sa na mňa pacienti obracajú s určitou a reálnou výzvou.

Aj ja žijem v celku hektickým životným štýlom, dlhé hodiny na sále bez pravidelného jedla a pitia. Cestovanie autom za prácou na klinikách v rôznych mestách, školeniami a prednáškami nie je jednoduché.

V rámci predsavzatia som vyzval sám seba. Chcel som vylepšiť trošku aj sám seba jemným úbytkom na váhe a zlepšením životného štýlu. Predsa len v 44 rokoch sa postava horšie udržiava.

Prakticky ihneď ma oslovil program It’s my life! so svojou filozofiou. Rozhodol som sa navštíviť pražskú pobočku It’s my life!. Program bol čitateľný, jednoduchý a navyše vedený pod odborným dohľadom. Hneď na začiatku mi moja výživová poradkyňa na rovinu povedala, že to najdôležitejšie je vôľa a proces redukcie váhy nebude jednoduchý. V procese ketózy (samotné chudnutie z tuku) som sršal energiou viac ako inokedy, a to ma motivovalo v diéte pokračovať. Dokázal som schudnúť na váhu, s ktorou som bol spokojný, 9 kg tuku za 10 týždňov. Ďalšia výhra je, že som vďaka It’s my life! dokázal zlepšiť svoj bežný denný režim. Zdravý životný štýl mi teraz nie je cudzí a som s tým spokojný. Veľké vďaka za to, ako sa teraz cítim, patrí mojim najbližším i mojej poradkyni.

Program It’s my life! naozaj funguje a odporúčam ho ďalej aj svojim klientom.* Opakovane sa s niektorými lúčim s tým, že až schudnú, nech prídu a pustíme sa do zákroku. Ale začne sa typický kolotoč otázok. Ako mám schudnúť? Diéty a cvičenie sú bez efektu, nemám vôľu … pán doktor, ako? A ja už odpoveď poznám.

Vzdelanie a prax

Atestovaný plastický chirurg kliniky plastickej chirurgie MEDICOM Clinic v Prahe a Ústí nad Labem, kde pôsobí zároveň aj ako vedúci lekár. Je držiteľom licencie Českej lekárskej komory pre odbor chirurgia a plastická chirurgia aj členom niekoľkých odborných spoločností. Prednáša na celoštátnych a medzinárodných kongresoch venovaných plastickej a estetickej chirurgii, publikuje v odborných časopisoch. Pravidelne sa zúčastní odborných školení nielen v Českej republike, ale aj vo svete.

 • 1999 – promócia na 3. lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe

 • 1999 – 2002 Chirurgická klinika Masarykovej nemocnice v Ústí nad Labem, všeobecná a cievna chirurgia

 • 2005 – 2009 Oddelenie plastickej chirurgie Fakultnej nemocnice v Hradci Králové a súčasne plastický chirurg v Ústave estetickej chirurgie Emauzy Praha

 • 2009 – atestácia z odboru plastická chirurgia. Na Klinike plastickej chirurgie FNKV pôsobí ako plastický chirurg a je súčasťou replantačného tímu, venuje sa mikrochirurgii

 • 2014 plastický chirurg na Klinike plastickej chirurgie MEDICOM Clinic

 • Atestácie a udelené licencie

 • 2002 – atestácia v odbore chirurgia

 • 2009 – atestácia v odbore plastická chirurgia

 • držiteľ licencie Českej lekárskej komory pre odbor chirurgia a plastická chirurgia

 • Členstvo v odborných spoločnostiach

 • Česká lekárska spoločnosť Jána Evanjelistu Purkyně, Spoločnosť estetickej chirurgie ČLS JEP, Česká spoločnosť plastickej chirurgie, Česká spoločnosť terapia ruky

 

Ketónová diéta (názor lekára)

Ketónové diéty alebo tiež ketodiéty sú v súčasnosti veľmi diskutovanou témou. Nájdeme ako zástancov, tak aj odporcov tohto smeru stravovania. Musíme však brať ohľad aj na kvalitu a zloženie surovín a výrobkov ako takých od daného dodávateľa.

Môj názor na ketodiétu It’s my life!, vďaka ktorej som schudol 9 kg a stále si svoju váhu udržujem, je viac než pozitívny. Začal som vyhľadávať odborné štúdie a bol som celkom prekvapený, že väčšina z nich tento smer výživy podporovala, ba naopak, bolo dokázané, že ľuďom pomáha nielen sa zbaviť nadbytočných kíl, ale je dobrou prevenciou pred vznikom mnohých ochorení (zvýšený krvný tlak, zvýšený cholesterol, diabetes 2. typu, kardiovaskulárnych ochorení, Alzheimerova choroba, rakovina a i.).

Čo sú vlastne ketodiéty? Princípom týchto diét je zvýšená konzumácia kvalitných bielkovín v strave za súčasného zníženia príjmu sacharidov a jednoduchých cukrov, keď sa organizmus dostane do takzvanej ketózy a začne rýchlejšie spaľovať tuky bez toho, aby prichádzal o svalovú hmotnosť. Výhodou týchto diét je rýchly úbytok hmotnosti bez hladovania (vylúčené ketolátky nabudzujúce pocit sýtosti). Medzi ďalšie pozitíva týchto diét patrí aj to, že pre správny priebeh diéty musíte dodržiavať aj niekoľko základných pravidiel, ktoré by ste mali zachovávať po celý život: pravidelnosť jedál, pitný režim, pohyb, dostatok odpočinku i spánku. Musím zdôrazniť, že bez odborného dohľadu výživového špecialistu by nikto nemal s ketodiétou začínať. Je dôležité mať správne nastavené množstvo bielkovín i iných základných živín, ako sú tuky, sacharidy, minerálne látky i stopové prvky v strave, inak môžu nastať nežiaduce účinky. Medzi najčastejšie patria bolesti hlavy, únava, zápcha, vysoká hladina cholesterolu v krvi, zápach z úst alebo problémy s obličkami. Tiež by som rád zdôraznil, že tieto diéty nie sú vhodné pre každého. Zvlášť sa neodporúčajú tehotným a dojčiacim ženám, osobám trpiaci bulímiou alebo anorexiou, pri chorobách obličiek, pečene a srdca, dne.

Celkovo po vlastnej skúsenosti musím konštatovať, že tieto diéty sú vhodné pre každého, kto chce zmeniť svoj životný štýl k lepšiemu.

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

 • Kvalitné vstupné suroviny
 • Uvidíte rýchle úbytky váhy
 • Nebudete hladovať
 • Všimnite si lepšie nálady
 • Zníži sa vaša chuť na sladké
 • Budete chudnúť bezpečne
 • Zníži sa vám cholesterol
 • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.