• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Často kladené otázky nielen o chudnutí

Zistite odpovede na najčastejšie otázky a otázky našich klientov, ktoré sa týkajú váženia, chudnutia, firmy It’s my life!, jedálnička na mieru, proteínovej diéty a ketózy. Nebojte sa nás opýtať, či už pomocou chatu na webe, alebo telefonicky.

It’s my life!

Čo je It’s my life!?

It’s my life! je česká vyvážená proteínová diéta pre ženy aj mužov špeciálne zostavená tímom odborníkov tak, aby naštartovala zdravý proces chudnutia vo vašom tele.

Nezameriavame sa však len na chudnutie! Ponúkame aj odborné výživové poradenstvo, zostavovanie jedálničkov na mieru, analýzu tela pomocou prístroja InBody.

Ponúkame tiež široký sortiment zdravej výživy, pri ktorom si príde každý na svoje.

Ako program funguje?

Diétnym program It’s my life! funguje na základe šiestich po sebe nasledujúcich fáz, pri ktorých sa učíte zásadám správneho stravovania.

Vďaka navýšeniu príjmu kvalitných bielkovín a súčasnému zníženiu príjmu sacharidov a jednoduchých cukrov vzniká metabolický proces zvaný ketóza. Práve ketóza je kľúčom k efektívnemu úbytku tuku (nie svalového tkaniva) a hmotnosti.

V čom je diéta It’s my life! lepšia ako ostatné diéty?

Na rozdiel od ostatných diét si It’s my life! zakladá na čo najkvalitnejšom zložení všetkých svojich produktov. Naše produkty neobsahujú škodlivé éčka, zahusťovadlá spôsobujúce hnačky, škodlivé umelé sladidlá, ako sú aspartám či cyklamát a pod.

Všetky naše produkty sú vyrobené v Českej republike a za ich vývojom stojí tím profesionálov, ktorý spolupracuje aj s lekármi.

Detailné vysvetlenie všetkých rozdielov nájdete tu.

Kde sú produkty It’s my life! vyrobené?

Všetky naše produkty sú vyrobené v Českej republike.

Proteínová ketodiéta

Pre koho je diéta vhodná?

Diéta je vhodná pre všetky ženy aj mužov, ktorí chcú trvale zmeniť svoj životný štýl. Dokážeme si poradiť aj s klientmi, ktorí majú zdravotné problémy či potravinové intolerancie. Ak si nie ste istý, či je pre vás diéta vhodná, kontaktujte nás.

Pre koho nie je diétny program It’s my life! vhodný?

Diétny program It’s my life! nie je vhodný pre:

 • Tehotné a dojčiace ženy, ženy v šestonedelí.
 • Ľudí užívajúcich antidepresíva.
 • Ľudí, ktorí prekonali v posledných 3 mesiacoch srdcovú príhodu alebo koronárnu chorobu.
 • Ľudí s liečbou onkologických ochorení.
 • Ľudí s poruchami príjmami potravy (anorexia, bulímia).
 • Ľudí s pečeňovým či obličkovým zlyhaním.
 • Alkoholikov
Môžem s vami chudnúť v prípade, že mám zdravotné obmedzenia?

Áno, môžete. Diétny program It’s my life! je vhodný pre všetky osoby staršie ako 18 rokov. V prípade zdravotných obmedzení odporúčame diétu prediskutovať s vaším ošetrujúcim lekárom alebo s našimi výživovými poradcami v ktorejkoľvek pobočke It’s my life!

Ako dlho budem chudnúť?

Dĺžka chudnutia je individuálna. Odvíja sa to od vašej cieľovej hmotnosti. Avšak priemerný úbytok tuku je 1,5-2 kg týždenne.

Kedy s diétou začať?

Diétu môžete začať kedykoľvek, najlepšie v období bez osláv, plesov a pod., aby ste počas diéty nemali zbytočné rozptýlenie.

Musím podstúpiť všetky fázy?

Aby bolo chudnutie efektívne a lepšie, odporúčame prejsť všetkými fázami diéty.

Hrozí JOJO efekt?

Pri dodržaní všetkých základných pravidiel a fáz diéty It’s my life! jojo efekt nehrozí.

Čo budem jesť?

Zo širokého sortimentu It’s my life! si vyberie každý. Nájdete u nás koktaily, polievky, kaše, omelety, palacinky, dezerty a pod. Vďaka obsahu všetkých potrebných živín, vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov vášmu organizmu nebude s produktmi od It’s my life! nič chýbať.

Môžem počas diéty piť alkohol?

Nie. Alkohol je pri dodržiavaní diéty It’s my life! úplne vylúčený. Pri požití alkoholu dochádza k prerušeniu ketózy (spomalí sa alebo úplne zastaví proces chudnutia).

Sme však pripravení aj na situácie, keď máte chuť na alkohol. Máme pre vás nachystané nealkoholické nízkosacharidové víno It’s my life!, ktoré vaše chute určite uspokojí.

Môžem počas diéty piť kávu?

Áno, maximálne 3 šálky kávy za deň bez cukru a mlieka. Odporúčame vyskúšať našu kávu Smart Coffee, ktorá vďaka svojmu unikátnemu zloženiu podporuje spaľovanie tukov.

Musím počas diéty športovať?

Nemusíte. V prvých dvoch fázach diétneho programu It’s my life!, naopak, šport nie je vhodný. Odporúčame iba rýchlu chôdzu.

Už 7 dní som neschudol/a. Robím niečo zle?

Ak dodržiavate nastavený program, nie je dôvod sa obávať, že niekde robíte chybu. Ľudské telo je zložitý stroj, na ktorý pôsobí množstvo iných faktorov (zmeny počasia, hormonálny cyklus u žien, stres, únava) a tie môžu ovplyvniť chudnutie. Môžete zadržiavať v tele vodu, preto odporúčame neriešiť váhu, ale merať obvod častí tela v cm.

Aké sú najčastejšie chyby pri diéte?
 • konzumácia bieleho pečiva
 • konzumácia alkoholu
 • nedodržanie porcií, jete menej a myslíte si, že budete chudnúť viac – opak je pravdou
 • sladenie kávy a čaju cukrom alebo medom, nie stéviou
 • citrón – obsahuje vitamín C a ten vám môže narušiť ketózu
 • zaradenie príloh
 • nedodržiavanie pitného režimu
 • nízka konzumácia zeleniny
 • návrat k zlým stravovacím návykom po ukončení diéty, čo môže viesť k jojo efektu

Ketóza

Čo je ketóza?

Ketóza je prirodzený metabolický proces, ku ktorému dochádza po vyčerpaní zásob sacharidov (cukrov) v tele, keď ako primárny zdroj energie ľudský organizmus využíva tukové zásoby.

Je ketóza bezpečná?

Áno, ketóza je úplne bezpečná a prirodzená a ničoho sa pri nej nemusíte báť.

Ako poznám, že som v ketóze?

To, že ste v ketóze, na sebe spoznáte 2. až 4. deň od začatia diéty predovšetkým pocitom dobrej nálady, nasýtenia a energie na rozdávanie. Tiež môžete využiť diagnostické prúžky na analýzu moču na preukázateľnosť ketónov. Ketóny sa vyplavujú práve z ketolátok pri ketóze.

Je pravda, že pri ketóze môže páchnuť z úst?

Je to individuálne, ale môže sa to stať. Pre takéto prípady odporúčame kúpiť si bylinkový sprej Salvena.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.