• Doprava zadarmo pre objednávky nad 55 €

Jablko alebo hruška – aký typ postavy máte?

Typy našich postáv najčastejšie prirovnávame k ovociu. Nejedná sa o žiadny oficiálny názov, skôr sme si ich tak pomenovali z dôvodu lepšej predstavy. U ľudí s typom postavy jablko sa tuk hromadí zväčša v oblasti brucha, u hrušiek zase v oblasti zadku a stehien. Každý tvar postavy má svoje za aj proti a aby sme dokázali nastaviť správny spôsob chudnutia je potrebné prihliadať na daný typ postavy.

Je potrebné si uvedomiť, že každý má určité genetické predispozície. Pokiaľ napríklad žena s typom postavy ,,hruška” túži po malom ,, modelkovskom” zadku s medzerou medzi stehnami, je nepravdepodobné, že sa jej to podarí. Rovnako u žien s typom postavy ,, jablko”, ktoré túžia mať postavu tvaru ,,presýpacích hodín” s úzkym pásom je nepravdepodobné že to dosiahnu. Viacmennej pokiaľ sa o seba staráme, dodržujeme správne stravovanie spojené s pravidelným pohybom, dokážeme si vytvarovať peknú postavu. S každým typom postavy sa dá pracovať, vždy je ale treba vychádzať z genetiky a snažiť sa z toho vyťažiť maximum. Taktiež je dôležité pri cvičení sa zamerať na problémové partie, voliť správne potraviny a vedieť čo je pre naše telo najlepšie.

Androidna postava jablko

U tohto typu postavy sa tuk viac hromadí v hornej časti tela a v oblasti brucha. Častejšie postihuje mužov , ale ani u žien nie je výnimkou. Pre tento typ postavy je typické väčšie množstvo viscerálneho tuku. Ten utláča orgány, ktoré nemôžu správne pracovať. Tento tuk je metabolicky aktívny, zvyšuje krvný tlak a cholesterol čím vzniká vyššie riziko infarktu alebo mozgovej príhody. Zvlášť na pozore by sa mali mať muži, ktorí majú obvod pásu viac ako 102 cm a ženy s obvodom pásu nad 88 cm.

Dobrou správou je, že viscerálny tuk sa chudne pomerne ľahko. Stačí obmedziť príjem alkoholu, tlsté mäso nahradiť chudým mäsom a rybami, zaradiť do jedálničku viac bielej a zelenej zeleniny, dbať na zaradení kvalitných tukov (avokádo, orechy, ryby, kvalitný olivový olej). Dôležitý je tiež dostatočný príjem vlákniny, ktorá poslúži ako kefa na črevá a pomáha udržať hladinu cukru v krvi.

Dôležitý je aj mix pohybových aktivít. Pre spaľovanie v oblasti trupu a brucha sú vhodné napríklad: rýchla chôdza, nordic walking, beh, orbitrek. Taktiež môžeme pridať jazdu na bicykli, rotoped, spinning čím docielime posilnenie nôh, aby prišlo k vybalansovaniu postavy medzi hornou a dolnou časťou tela.

Gynoidna postava hrušky

Tento typ postavy, kedy sa tuk ukladá prevažne v oblasti stehien a zadku, je typický hlavne pre ženy. Na rozdiel od androidného typu obezity nepredstavuje tento tuk až také veľké zdravotné riziko. Chudnutie v týchto oblastiach býva často orieškom, nakoľko redukčné diéty primárne vedú k chudnutiu hornej časti tela (prsia, brucho) a problematické partie zväčša ostávajú. Častým estetickým problémom pre typ hrušky predstavuje celulitída, ktorá zaťažuje prekrvenie. U hrušiek sa tiež častejšie stretávame s opuchmi nôh spôsobenými zhoršeným prietokom lymfy. Krátkodobo pomáhajú lymfatické drenáže, ale k dlhodobému efektu je potrebné prispôsobiť stravu a pohyb.

Pretože lymfatický systém, ktorý zbavuje naše telo nečistôt, je u „hrušiek“ často zanesený, je potrebné vyradiť zo stravy potraviny, ktoré nášmu telu neprospievajú. Dôležité je obmedziť alkohol, priemyselne spracované potraviny a stužené tuky, ktoré bývajú súčasťou keksov a sušienok. Potrebné je konzumovať čo najviac základných druhov potravín u ktorých nemusíme čítať zloženie a obmedziť jednoduché cukry. Hrušky by sa mali zamerať na chudé mäso , ryby, strukoviny ale aj na dostatok zeleniny a ovocia.

Výrazne pomôže pohyb. Hlavným cieľom je rozprúdiť lymfatický systém. Vhodné sú najrôznejšie formy aeróbneho cvičenia, rýchla chôdza, nordic walking, bežky. Pre vytvarovanie tela je vhodné cvičiť aj jogu alebo pilates. K vybalansovaniu postavy by sa ženy pri posilňovaní mali zamerať skôr na hornú časť tela. Pri jazde na bicykli, HEAT alebo posilňovanie dolných častí tela sa síce zadok a stehná spevnia, ale zároveň môže prísť v tejto oblasti k nárastu svalovej hmoty.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Bielkovinová diéta pomôže schudnúť nadbytočné kilogramy rýchlo a bez hladovania.
Na e-shope môžete nakúpiť diétne balíčky, proteínové jedlo a doplnky k chudnutiu.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2021 It's my life!. Všetky práva vyhradené. Webové stránky: RB