• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Výživa pred a po tréningu počas diety It’s my life!

Správná výživa během diety

Šport, a všeobecne pohyb, je pre nás prínosom v mnohých aspektoch – pomáha napríklad s redukciou tukového tkaniva, tvorbou svaloviny, znižuje riziko vzniku mnohých chorôb a celkovo zrýchľuje metabolizmus. Má pozitívny vplyv aj na našu psychiku, pretože sa počas cvičenia uvoľňujú v našom mozgu endorfíny „šťastia“. Vďaka tomu sme vyrovnanejší a šťastnejší. Psychická pohoda má veľký vplyv na chudnutie, preto zaradením pravidelnej pohybovej aktivity sa jednoznačne rýchlejšie a ľahšie priblížite k svojmu cieľu. Ak sa rozhodnete teda šport do svojho života zaradiť, je nutné upraviť podľa toho aj stravovanie

Ak ste začali s diétou It’s my life! je potrebné dodržiavať isté zásady

V prvom a druhom kroku, keď vašu stravu tvorí 5 jedál It’s my life!, odporúčame všetok šport vynechať z dôvodu veľmi zníženého príjmu energie. Vďaka tomu by mohlo dôjsť k závratom, hypoglykémii a celkovému nežiaducemu hladovaniu, čo by sa prejavilo nárastom tukového tkaniva a úbytkom svalovej hmoty.

Začať teda s pohybom možno od tretieho kroku nášho diétneho programu, keď obedovú porciu jedla It’s my life! nahradíte vlastným obedom. Aj v tomto kroku je však dôležité dávať si pozor, aby ste si skôr neublížili. Ak budete počas cvičenia cítiť slabosť a malátnosť, uberte na tempe alebo cvičiť prestaňte, nepreťažujte sa. Je tiež dôležité nezabúdať na jednu porciu jedla navyše, aby ste doplnili energiu a vaše úsilie sa nestávalo kontraproduktívnym. Necvičte ihneď po jedle, počkajte aspoň 30 – 45 minút, po hlavnom jedle 2 hodiny. Po tréningu si dajte do 30 minút menšie jedlo navyše – napríklad proteínový koktail It’s my life!, proteínovú tyčinku It’s my life!, sušené mäso It’s my life!, proteínový kakaový puding alebo čokoládový koláčik od It’s my life!.

V štvrtom kroku našej ketodiéty platia rovnaké odporúčania ako pri predchádzajúcom bode. Postupne však vyraďujte desiatovú porciu jedla It’s my life!, následne potom aj olovrant. Do jedálnička pridávajte tiež farebnú zeleninu a ovocie, ktoré vám prospejú pri tréningu. Ovocie na desiatu vám dodá potrebnú silu pred cvičením. Do jedálnička zaraďte opäť menšie jedlo navyše. V tomto kroku sa výber rozširuje napríklad o Halvu Izrael, sladkú pochúťku, ktorá vás zaručene nabije energiou.

Jednotlivé kroky dietního programu It’s my life!

V piatom kroku postupne pridávajte prílohy, chleby a na večeru porciu It’s my life!. Ak sa teda chystáte cvičiť, na jedenie pred tréningom sú vhodné napríklad biely jogurt či iná bielkovinová potravina, kúsok ovocia alebo zeleniny. Uprednostňujte ľahko stráviteľné jedlá, aby vás počas cvičenia zbytočne neťažili v žalúdku. Po tréningu do 30 minút si môžete dopriať niektorú z našich pochúťok na dodanie energie. Nasledujúce potréningové jedlo je napríklad kúsok keto chleba It’s my life! s kvalitnou bielkovinou v podobe šunky, syra či našich mäsových konzerv v kombinácii so zeleninou.

Nezabúdajte na pitný režim

Vždy dbajte na dostatočný príjem tekutín, najlepšie čistej vody. Pri cvičení sa stráca veľké množstvo vody, preto je nutné jej príjem navýšiť, aby ste predchádzali dehydratácii. Odporúčame tiež zaradiť aminokyseliny BCAA, ktoré pomáhajú regenerovať svalovú hmotu po tréningu a navyše sa podieľajú na spaľovaní tukov. Vhodná je aj suplementácia horčíkom, pretože sa tiež podieľa na regenerácii svalovej hmoty a navyše podporuje činnosť nervovej sústavy a metabolizmu.

Cvičenie je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu, pozitívne ovplyvňuje funkciu nášho tela a pôsobí skvelo na našu psychiku. Športujte s radosťou a vyberajte si z činností, ktoré vás bavia. Ak by ste trénovali s nechuťou a z donútenia, stráca sa efektivita cvičenia. Nezabúdajte však, že aj samotná chôdza sa do pohybu počíta, preto aspoň 30-minútová prechádzka denne nikomu neuškodí, práve naopak, nabije vás energiou.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2024 It's my life!. Všetky práva vyhradené.