• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Vláknina v strave

Vláknina je dôležitou zložkou, ktorá pôsobí prospešne pre náš zdravotný stav, trávenie, chráni črevá a podporuje imunitu.

Vláknina pôsobí preventívne proti množstvu chorôb (kardiovaskulárne ochorenie, obezita, diabetes 2. typu, niektoré nádorové ochorenia vrátane rakoviny hrubého čreva) a udržiava hmotnosť, pretože vyvoláva pocit sýtosti a znižuje chuť na sladké.

Hlavné zdroje vlákniny

Nachádza sa v strukovinách, ovocí, zelenine, orechoch a semienkach. Ďalej je dôležité, aby sa v jedálničku objavovali aj celozrnné cestoviny, ryža, celozrnný kuskus, pohánka, bulgur, quinoa a strukoviny. Čo sa týka pečiva, dajte prednosť celozrnnému.

 

Čo je vláknina?

Ide o množstvo rozdielnych látok s rozdielnymi vlastnosťami. Obsahuje predovšetkým polysacharid celulózu, hemicelulózu, škrob, vosky, pektín, lignín, chinín, agar, gumu guar, betaglukány a inulín.

Dospelý človek by mal denne prijať 20 – 35 g vlákniny, čo je aj odporúčaná denná dávka. Pre deti by mala byť dávka podľa veku dieťaťa plus 5 (ak je dieťaťu 10, pripočítame 5, dieťa by teda malo skonzumovať 15 g vlákniny denne).

Vláknina v strave

Vláknina sa delí podľa rozpustnosti vo vode na rozpustnú (obsahujú ju hrach, fazuľa a ovos) a nerozpustnú (obsahujú ju šupky ovocia, zeleniny a celozrnný chlieb).

Klientom odporúčame nízkoenergetické prílohy It’s my life!, ktoré sú vyrobené z rastlinnej vlákniny označovanej ako glukomann. Prílohy majú neutrálnu chuť a zasýtia. Zaradenie príloh s plátkom mäsa alebo zeleninou odporúčame od tretej fázy chudnutia.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.