• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Úplná náhrada stravy

Základom úspechu redukcie hmotnosti je pravidelná a vyvážená strava. Avšak nie každý z nás napr. pre pracovné vyťaženie a nedostatok času na prípravu jedál stíha kvalitne a pravidelne jesť. Veľakrát jediným riešením tak býva konzumovať potraviny „v prášku“. Každá takto upravená strava však nie je vhodná na každodennú konzumáciu. Výrobcovia sa musia riadiť určitými nariadeniami podľa WHO (svetovej zdravotníckej organizácie) a záleží potom na vašej voľbe, po čom siahnete a akú cestu si zvolíte.

Takéto potraviny sa delia na tie, ktoré slúžia ako „úplná náhrada celodennej stravy“ alebo ako „náhrada niektorého z hlavných jedál“.

 

Ako spoznám, že je potravina náhradou celodennej stravy?

Ak potravina slúži ako „náhrada“, musí byť na obale potraviny zmienka o tom, že slúži ako súčasť náhrady celodennej stravy. V tomto prípade nevyhnutnou súčasťou „práškovej“ výživy majú byť aj iné potraviny.

Úplná náhrada stravyAk je na obale potraviny uvedené, že je vhodnou súčasťou „plná návratnosť celodennej stravy“, znamená to, že pri vzájomnej kombinácii jedál spĺňa všetky potrebné parametre pre množstvo živín na deň. Výrobca by v tomto prípade mal uvádzať na obale výrobku obsah využitej energie vyjadrenú v kJ a kcal, číselne vyjadrený obsah bielkovín, sacharidov a tukov, číselne vyjadrené priemerné množstvo každého vitamínu a minerálnej látky, návod na príslušnú prípravu, upozornenie na dostatočný denný príjem tekutín, upozornenie, že výrobok zaisťuje všetky základné živiny v potrebnom množstve na jeden deň a upozornenie, že výrobok sa nemá bez porady s lekárom používať dlhšie ako 3 týždne.

 

Pozor na zámeny potravín!

Častou chybou, ktorú ľudia robia, býva zámena potravín celodennej stravy za zámenu potravín určených pre športovcov (napr. v prípade koktailov). Tieto potraviny však mávajú vyšší príjem energie (sacharidov i tukov), bielkovín a iónov – s cieľom náhrady alebo doplnenia minerálnych látok. Majú teda iné zloženie a nenahrádzajú plnohodnotné jedlo.

Výhodou úplnej náhrady celodennej stravy je, že obsahuje všetky potrebné vitamíny a minerálne látky, je teda plnohodnotná, jednoduchá na prípravu a uľahčí život aj tým, ktorí nemajú čas variť a chcú mať živiny obsiahnuté v strave pod kontrolou.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.