• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Ochorenie a diéta It’s my life!

S redukčným programom It’s my life! je vhodné začať vtedy keď sa cítime v dobrej psychickej aj fyzickej kondícii. Pokiaľ som zdravý a telo funguje tak ako má, úspech chudnutia je pri dodržiavaní diéty zaručený. Niekedy sa však stane, že počas redukčného programu nastanú zdravotné problémy a príde množstvo otázok ako ďalej pokračovať.

Čo mám urobiť ak ochoriem?

Najskôr je treba pripomenúť , že obdobím tzv.,, keto chrípky“ si prejde väčšina z nás, ktorí sa pustíme do diéty. Začína už v 1. týždni chudnutia. Je to akási obranná reakcia organizmu na zmenu jedálničku, spočívajúcom v znížení množstva sacharidov v jedle. Telo sa so zmenami vyrovnáva a adoptuje sa na nový režim. Prejavuje sa predovšetkým zvýšenou únavou, svalovou slabosťou, bolesťami hlavy, zápchou alebo naopak hnačkou, nafúknutím, kŕčmi v lýtkach apod. Tieto príznaky väčšinou behom pár dní vymiznú. Počas tohoto obdobia je vhodné zvýšiť pitný režim na aspoň 2,5-3 l vody denne, snažiť sa čo najviac odpočívať a prijímať stavu v pravidelných intervaloch. Veľmi pomáha užívanie doplnkov ako je Eprozym (pri tráviacich problémoch) alebo Horčík ( pri svalovej slabosti a celkovej únave). Behom 1- 2 týždňov by ste sa mali cítiť dobre a začať pociťovať úbytok prvých kíl a zároveň prísunu energie.

Čo robiť kde už máme keto diétu rozbehnutú a náhle ochorieme?

Dá sa povedať, že ak je choroba krátkodobá a jedná sa iba o virózu či prechladnutie bez teploty, môžeme v diéte pokračovať. V takomto prípade je vhodné navýšiť príjem vitamínov a minerálnych látok a užívať lieky bez pridaného cukru – najlepšie v tabletkách. Uzdravenie môžeme podporiť aj pitím bylinkového čaju alebo neperlivej minerálnej vody. Pri užívaní antibiotík je postup veľmi individuálny, vo väčšine prípadov nie je nutné diétu ukončiť. Odporúčame však prejsť do 3. kroku diéty, kde je zaistený vyšší príjem bielkovín, zeleniny a vlákniny. U vysokých teplôt, zápalových alebo hnačkových ochorení je vhodné diétu prerušiť až do úplného uzdravenia.

Pri ochoreniach s vysokou teplotou alebo hnačkách prichádza k väčším stratám vody s tela a z tohto dôvodu sme viac náchylní k dehydratácii. Niekedy sa nám preto zdá že sme o nejaké kilo ľahší – práve kvôli vode. Je však potrebné si uvedomiť že preferujeme chudnutie z tukov. Pokiaľ ochorenie netrvalo príliš dlho, ale len v rozmedzí niekoľkých dní, je vhodné aspoň 3- 4 dní naštartovať chudnutie 1. krokom. Následne môžeme prejsť do kroku, ktorý bol pred ochorením prerušený napríklad 2 či 3 krok chudnutia.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2024 It's my life!. Všetky práva vyhradené.