• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Obezita u detí a sladkosti pre deti

Asi každý z nás mal v detstve rád sladké. Kto by sa netešil na sladkú odmenu, ktorou nás odmeňovali predovšetkým babičky. Práve v detstve však môže vzniknúť závislosť od sladkého, s ktorou niektorí bojujú aj celý život.

Obezita u detí a sladkosti pre deti

Obezita je v súčasnosti jednou z najčastejších metabolických porúch. Predovšetkým u detí a mládeže je závažným problémom. Dieťa si môže obezitu a zdravotné problémy s ňou spojené odniesť až do dospelosti. S obezitou sa spájajú napríklad kardiovaskulárne choroby, diabetes, spánková apnoe, astma, vysoký krvný tlak a pod. Navyše môže mať vplyv aj na psychiku jedinca.

Pohyb a vyvážená strava u detí sú rovnako dôležité ako u dospelých. Preto je nevyhnutné, aby rodičia boli dobrými príkladmi pre svoje ratolesti. Čo sa v detstve a počas dospievania naučia, sa potom v dospelosti ťažko odnaučia. Vedecké štúdie dokazujú, že obezita u rodičov môže neblaho ovplyvniť fyzický i psychický stav dieťaťa.

Rodičia by teda deti mali viesť k zdravej, vyváženej strave a pravidelnému pohybu. Sladkosti sú väčšinou plné rafinovaných cukrov, nezdravých tukov a neobsahujú žiadne živiny a vitamíny potrebné pre vývoj dieťaťa.

Dokonca aj my v It’s my life! myslíme na deti a nie je nám ľahostajný ich vývoj. Niektorí výživoví poradcovia s deťmi dokonca pracujú. Zdravou alternatívou sladkostí sú napríklad tyčinky It’s my life!, ktoré neobsahujú žiadne umelé farbivá ani konzervanty a ani žiadny pridaný cukor. Veľa detí aj dospelých preferuje sladené nápoje, preto sme vymysleli zdravú alternatívu. V ponuke máme dva nápoje, ktoré neobsahujú rafinovaný cukor a sú sladené stéviou.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2024 It's my life!. Všetky práva vyhradené.