• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Duševné zdravie pri chudnutí alebo ako psychický stav ovplyvňuje proces chudnutia?

Duševné zdravie pri chudnutí alebo ako psychický stav ovplyvňuje proces chudnutia?

Ak ste sa práve rozhodli začať s chudnutím, je potrebné si uvedomiť, že ide o pomerne náročný proces, na ktorý sa musíte pripraviť predovšetkým psychicky. Najdôležitejšie zo všetkého je začať práve u seba. Stanoviť si reálny cieľ a držať sa ho.

 

Životný štýl

Keďže životný štýl, ktorý ste doteraz viedli, spôsoboval nárast telesnej hmotnosti. Uvedomte si, že ak sa po diéte vrátite k pôvodným stravovacím návykom, vaša váha bude pravdepodobne opäť stúpať, čo mnohí ľudia chybne prisudzujú jojo efektu. Chudnutie znamená prevažne dlhodobú zmenu životného štýlu a doterajších návykov.

 

Než začnem s chudnutím

Najväčšou chybou predtým, ako sa do chudnutia vôbec pustíte, je vymýšľanie najrôznejších dôvodov, prečo možný cieľ nesplníte: „Nemám čas, nemôžem, to nejde, …“ alebo „Mám to v génoch“. Hľadajte spôsoby, nehľadajte výhovorky. Áno, gény predstavujú určitú predispozíciu pre vašu postavu, ale je na vás samotných, ako s touto predispozíciou naložíte. Ak sa deti stravujú rovnako zle ako ich rodičia, pravdepodobne sa v budúcnosti budú stretávať s rovnakými problémami ako oni.

 

Motivácia a ciele

Nájdite v sebe motiváciu a položte si základnú otázku: „Prečo chcem schudnúť?“ Nech už bude odpoveď akákoľvek (zlepšenie zdravotného stavu, cítiť sa dobre, schopnosť zohnúť sa bez problémov a zaviazať si topánky), držte sa jej celý čas, kým sa snažíte chudnúť.

Dávajte si postupné ciele. Či už začnete zvýšením pitného režimu, zaraďovaním raňajok alebo pridaním pohybovej aktivity, všetko má svoj čas. Ak budete chcieť zmeniť všetko hneď, pravdepodobne to nezvládnete. Prvé kilogramy pri chudnutí s diétou It’s my life! idú dole celkom ľahko, ale môže sa stať, že po určitom čase sa chudnutie zastaví, čo môže spôsobiť stratu motivácie. Nebojte sa preto obrátiť na našich certifikovaných výživových poradcov, ktorí vám poradia ďalší postup chudnutia a zároveň pomôžu udržať vašu motiváciu.

Dôležitú úlohu pri chudnutí zohráva aj stres. Pri strese sa nadobličkami vyplavuje do tela hormón kortizol. Malé zvýšenie kortizolu v tele nevadí. Pri chronickom strese však v tele spôsobuje spomaľovanie metabolizmu, navodzuje chute na sladké alebo tučné, čo vedie k ukladaniu tukov, a to predovšetkým v oblasti brucha. V tomto prípade je potrebné sa venovať rôznym technikám pomáhajúcim zvládať stres (joga, dychové cvičenia, príjemná hudba, čítanie, …), skrátka vedieť sa v dnešnej hektickej dobe zastaviť, uvoľniť sa a vypnúť.

Majte sa radi, doprajte si oddych, relax a za každý úspech sa odmeňte. Venujte sa sebe a robte všetko pre to, aby ste boli šťastný. Zbaviť sa starých a zlých návykov je náročný proces, ale následný výsledok rozhodne stojí za to.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.