• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Chudnutie môže byť zábava

Uvažujete o tom, že sa pustíte do chudnutia, ale zároveň sa bojíte, že to znamená koniec vašich doterajších návykov a striktné obmedzovanie sa vo voľbe potravín? Berte chudnutie ako zábavu. Všetok úspech pri chudnutí totiž spočíva vo vašom prístupe.

Najprv je dôležité si uvedomiť, prečo vôbec chcete chudnúť. Čo vás k tomu vedie? Akú máte motiváciu? Nech už si na tieto otázky odpoviete akokoľvek, odpoveď musí vychádzať z vás a nie preto, že to chce niekto iný. Vy sami rozhodujete o tom, akou cestou pôjdete a ako si chudnutie spríjemníte.

 

Nechudnite sami

Chudnutie môže byť zábava

Nebojte sa, že na to budete sami. Pokojne sa niekomu zverte, podpora priateľov bude pre vás dôležitá. Ak poznáte niekoho, kto by sa do chudnutia pustil s vami, môžete chudnúť vo dvojici a vzájomne sa podporovať a deliť sa o svoje úspechy, ktoré vás namotivujú, aby ste pokračovali.

Zároveň je potrebné zmeniť prístup sám k sebe. Mať sa rád a myslieť na seba. Chudnutie nie je len o jedle. Základ úspechu je vo vašej hlave. Naučte sa spríjemniť si každý deň. Doprajte si peknú hudbu, odpočinok, relaxáciu, zájdite si napríklad na masáž alebo na prechádzku. Hlavne myslite pozitívne. Stres chudnutiu neprospieva.

 

Dávajte si ciele

Dávajte si postupné ciele. Každý z nás je zvyknutý na určitý denný režim. Pokiaľ ho obrátite o 180 stupňov, nevydržíte to. Začnite napríklad tým, že sa naučíte jesť pravidelne a nezobať medzi jednotlivými jedlami. Následne sa môžete zamerať na dodržiavanie pitného režimu. Neskôr napríklad zaradíte aj vhodnú pohybovú aktivitu. Odporúčam písať si poznámky, čo sa vám v daný deň podarilo splniť. Uvidíte, že z toho budete mať radosť. Nezabudnite sa za každý úspech odmeniť. Kúpte si napríklad niečo pekné na seba, vyrazte si s priateľmi na výlet alebo si kúpte novú cvičebnú pomôcku.

Chudnutie, samozrejme, nie je len o jedle. Avšak majte na pamäti, že 70 percent všetkého úspechu chudnutia tvorí správny jedálniček. Neznamená to však, že musíte byť vždy úplne striktný. Rozhodne sa do chudnutia nepúšťajte s myšlienkou, že dnes naposledy si dáte zákusok a potom už nikdy. Nič si nezakazujte. Len myslite na to, prečo to robíte a vždy si uvedomte svoju motiváciu, s ktorou ste sa do chudnutia pustili. Aj zdravé jedlo môže dobre chutiť.

Počas chudnutia určite spoznáte nové jedlá. Dbajte na to, aby jedlo na tanieri vyzeralo lákavo. Vychutnajte si ho v pokoji a bez rušivých elementov, ako je napríklad sledovanie televízie. Vaša hlava si tak daný pokrm viac uvedomí a zamedzíte tak prípadnému neskoršiemu maškrteniu. Ak budete mať chuť maškrtiť, snažte sa nezdravé potraviny nahradiť zdravšími. Solené oriešky vymeňte za nesolené (mandle, kešu, …), namiesto čokoládových bonbónov siahnite po horkej čokoláde s aspoň 70 % kakaa, nezdravé dresingy nahraďte domácimi dipmi, v ktorých si môžete namáčať zeleninu.

Spoločne s dodržiavaním jedálnička môžete napríklad chudnúť aj pohybom pri upratovaní v domácnosti. Pustite si k tomu rytmickú hudbu a hneď budete mať veselší deň.
Ak v daný deň nesplníte všetky ciele, ktoré ste si naplánovali, rozhodne si to nevyčítajte. Nech už pojmete chudnutie akokoľvek, stres vám neprospeje.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.