• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Celulitída a ako na ňu

Celulitída, čiže pomarančová koža, postihuje častejšie ženy ako mužov, pretože súvisí s pôsobením ženského hormónu estrogénu. Z tohto dôvodu sa viac vyskytuje u žien v prechode, puberte, tehotenstve a u žien užívajúcich antikoncepčné prípravky. Neobjavuje sa teda len u žien s nadváhou, celulitídou trpia aj štíhle ženy.

Celulitída sa vyskytuje prevažne v oblasti stehien, bokov a zadku. To je ďalší z dôvodov, prečo postihuje skôr ženy než mužov. Ženy sú náchylnejšie k ukladaniu tuku práve v týchto oblastiach, veľakrát majú horší krvný obeh a zníženú činnosť lymfatického systému. Na týchto partiách dochádza k zhlukovaniu podkožných tukových buniek, ktoré vplyvom ukladania odpadových metabolických látok (toxínov) ešte zväčšia svoj objem. V pokožke sa tým narušuje štruktúra spojivového tkaniva (kolagén, elastan) a vznikajú jamky.

Hoci celulitída nie je nijako zdraviu škodlivá, pre svoju nevzhľadnosť sa jej väčšina žien snaží zbaviť. Nemožno ju však úplne odstrániť, ale použitím kombinácií metód, ktoré podporujú krvný obeh a vylučovanie odpadových látok z tela, ju môžeme veľmi zmierniť.

Celulitída úzko súvisí so zdravým stravovaním

Obmedzte jednoduché cukry a soľ, vyprážané jedlá, alkohol, kávu. Zamerajte sa na potraviny s kvalitnými bielkovinami bez éčok a konzervantov, na potraviny bohaté na vitamíny, minerálne látky a antioxidanty, ktoré pomáhajú pri tvorbe kolagénu. Dbajte na dostatočný pitný režim s prevahou čistej neperlivej vody a slabých čajov, prípadne Smart Tea. Kávu vymeňte za Smart Coffee, ktorá podporuje vylučovanie prebytočnej vody z tela preč, obsahuje antioxidanty a zároveň prispieva k zrýchleniu metabolizmu. Skvelým pomocníkom pri boji proti celulitíde je Smart Collagen, ktorý vracia koži prirodzenú pevnosť a prispieva k obnove spojivového tkaniva.

Celulitida a jak na ni

Vyskúšajte aj metódy, ktoré zvýšia cirkuláciu krvi v postihnutých oblastiach, napr. masírovanie pokožky telovou kefou, lymfatické masáže, vodné dýzy, striedanie teplej a studenej vody na týchto miestach. Dôležitá je aj pohybová aktivita, ktorá zaistí cirkuláciu krvi v tele a v kombinácii so zdravým stravovaním dopomôže k redukcii tuku.

Celulitíde neprispieva ani nadmerný stres. Doprajte si preto chvíľu pre seba a dostatočne relaxujte.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.