• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Časté chyby pri chudnutí a pri diéte It’s my life!

Časté chyby pri chudnutí a pri diéte It’s my life!Diéty, chudnutie, zdravý životný štýl a ďalšie podobné pojmy sú dnes veľmi vyhľadávanými a populárnymi nielen na internete. Dnešná spoločnosť nám už skoro ani nedovolí sa týmto témam vyhýbať. Z veľkého množstva článkov, doplnkov a nezmyselných diét typu „banánová diéta“ a podobne získavajú ľudia pocit, že ide o zložitý proces, ktorý zrejme aj tak nezvládnu, a s čítaním ďalších a ďalších článkov z pochybných zdrojov sa do všetkého čím ďalej viac zamotávajú. Ak sa potom aj napriek tomu rozhodnú pre redukciu váhy, často nevedomky robia úplne zbytočné chyby, ktoré im bránia dosiahnuť ich cieľ. Poďme sa preto na tie najčastejšie zamerať.

Chudnutie z „donútenia“

Mnoho ľudí sa snaží schudnúť a cítiť sa tak lepšie, avšak stále sa im to nedarí. Než jedinec s redukciou začne, mal by si všetko čo najlepšie premyslieť – prečo chce schudnúť, aké má ciele, čo ho k tomu vedie a čo je ochotný pre to urobiť. Ak to od neho vyžaduje partner či spoločnosť, ale sám cíti, že na to nie je pripravený, stráca čas, pretože ak nechce svoju hmotnosť redukovať sám zo svojho presvedčenia, dlho v takomto režime nevydrží. Mal by sa teda bez vplyvu ostatných rozhodnúť, čo mu vyhovuje, a ak sa rozhodne s redukciou váhy začať, odporúčame obrátiť sa napríklad na našich odborníkov v pobočkách, ktorí mu s chudnutím pomôžu a dokážu ho aj motivovať a podporiť.

Nepravidelnosť v stravovaní

Pravidelnosť stravovania je dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou nielen počas chudnutia. Náš organizmus potrebuje dostávať pravidelne dávku energie, aby mohol správne fungovať. Ak to tak nie je, dochádza k hladovaniu a tvorbe tukových zásob. Pri držaní diéty It’s my life! sa klienti pravidelnosti ľahko naučia a osvoja si ju. Aj napriek tomu však môže dochádzať k tomu, že jedlo niekedy vynechajú. V takýchto prípadoch je vhodné mať pri sebe vždy aspoň nejaké menšie jedlo v podobe proteínovej tyčinky, sušeného mäsa alebo křupnisi, vďaka čomu sa vyhnete večernému prejedaniu. Veľakrát je nepravidelnosť v stravovaní spojená so zamestnaním, keď sa človek nemá čas ani najesť. Vždy sa však dá nájsť nejaké východisko a stravu počas dňa rozložiť tak, aby vyhovovala aj pri časovo náročnej práci.

Nedostatočný pitný režim a výber nápojov

Pitný režim je veľkým problémom mnohých ľudí a často pri otázke, koľko tekutín za deň vypijú, nedokážu odpovedať. Ak sa však rozhodnete redukovať svoju hmotnosť, pitný režim je taktiež nevyhnutnosťou. Náš organizmus je tvorený z cca 60 % vody, pretože potrebuje vodu na väčšinu metabolických procesov v tele. Ak je pitný režim zanedbávaný, dochádza k zadržiavaniu vody a spomaleniu metabolizmu, s čím úzko súvisia pomalé odbúravanie tukov a celkový proces chudnutia.

Problémom je veľakrát aj výber nápojov. Ideálnou voľbou je voda z vodovodu či voda balená, neochutená, neperlivá. Ak pijete sladené nápoje typu Cola, dostávate do tela príliš veľa jednoduchých cukrov a navyše vás tieto nápoje ani dostatočne nehydratujú. Pozor treba dávať aj na stopercentné džúsy, ktoré sú síce vhodnejšie a zdravšie, avšak obsahujú aj veľa jednoduchých cukrov, vďaka čomu sa zvyšuje množstvo prijatej energie.

Pitný režim - voda

Ak sa snažíte schudnúť, je potrebné myslieť aj na alkohol. Niektoré alkoholické nápoje obsahujú v malom množstve až tretinu kalórií, ktoré by ste mali za deň prijať (napr. niektoré likéry). Všeobecne alkohol obsahuje po tukoch najväčšie množstvo energie (1 g tuku = 37 kJ, 1 g alkoholu = 29 kJ, 1 g bielkovín = 17 kJ, 1 g sacharidov = 17 kJ). Pitím takýchto nápojov do tela dostávate zbytočné množstvo energie, ktoré organizmus nezvládne spracovať a uloží ho do tukového tkaniva. Navyše alkohol je všeobecne vo veľkej miere nevhodný pre zdravie, preto je najlepšie ho pri aj po redukcii úplne vylúčiť alebo aspoň obmedziť na minimum.

Nedostatočný príjem energie

Hoci sa to zdá pre väčšinu nielen našich klientov, ale aj ostatných neuveriteľné, problém nadváhy a obezity je spojený práve s nedostatočným množstvom prijímanej potravy. Veľakrát počujeme vety typu „priberám, len sa na jedlo pozriem“ alebo „priberám aj z vody“. Väčšina ľudí je nepravidelne, málo a neplnohodnotnú stravu, čo je následne spojené s náhlym, často večerným prejedaním nevhodnými potravinami plnými jednoduchých cukrov a nezdravých tukov. Keďže počas celého dňa telo hladuje, všetku energiu si tak ukladá do „zásob“, pretože počíta s ďalším hladovaním. Výsledkom naozaj môže byť aj to, že človek priberie takmer zo všetkého, čo zje.

Dôležité je teda zamerať sa nielen na pravidelné stravovanie, ale myslieť aj na jeho skladbu a množstvo. Organizmus si po čase na tento režim zvykne, zrýchli sa metabolizmus, zvýši sa energia a celkovo sa budete cítiť lepšie.

Nízka pestrosť v jedle

Často tiež u ľudí dochádza vplyvom malého množstvo času k tomu, že sa ich jedálniček stane takmer každodennou rutinou. Keďže však potrebujete na správne fungovanie organizmu prijímať určité množstvo vitamínov, minerálnych látok a živín, je potrebné nezabúdať na pestrosť v jedle, pretože žiadna potravina neobsahuje všetko, čo potrebujete, je teda dôležitá ich kombinácia. Navyše pri dlhodobom jednostrannom stravovaní vzniká v tele deficit určitých živín, čo môže viesť k väčšej túžbe po nevhodných potravinách (rýchle cukry, nezdravé tuky a pod.), ktoré potom opäť telo uloží do zásob vo forme tukového tkaniva.

Nedostatok pohybovej aktivity

Zdravý pohyb a chudnutiePohybová aktivita neznamená trávenie niekoľkých hodín úmorného cvičenia v posilňovni, ako si niektorí predstavujú. Ľudia sa často vyhovárajú na nedostatok času či energie z dôvodu náročného zamestnania. Skúste však namiesto večerného posedávania pri televízii krátku prechádzku. Nielenže sa skvele odreagujete, skvalitní to aj váš spánok. Ideálne je začať chôdzou cca 30 minút denne. Neskôr sa odporúča pridávať ďalšie činnosti alebo aspoň chôdzu predlžovať. Pohyb je dôležitou súčasťou správneho životného štýlu, pretože pomáha zrýchliť metabolizmus a tým aj spaľovanie prebytočného tuku. Je však dokázaný pozitívny vplyv na psychickú pohodu, pretože sa pri športe vylučujú endorfíny a adrenalín.

 

Chudnutie je proces, pri ktorom jedinec redukuje prebytočné tukové tkanivo. Niekedy radikálne mení spôsob a štýl svojho života. Dôležité je mať pevnú vôľu a byť rozhodnutý pre zmenu, nenechávať sa ovplyvňovať ostatnými. Redukčný režim je však nutné brať ako začiatok. Po schudnutí prebytočných kilogramov sa nemožno vrátiť do predchádzajúceho spôsobu života. V takom prípade dôjde k jojo efektu. Diéta je teda vstupom do nového a zdravšieho štýlu života. Obdobie diéty so sebou nesie často veľké skúšky (oslavy, večierky a pod.), aj napriek tomu je však možné vytrvať. Ak potrebujete pomôcť s redukciou, neváhajte sa obrátiť na našich poradcov, ktorí vám ukážu, že aj akákoľvek akcia plná nevhodného jedla a alkoholu, sa dá bravúrne zvládnuť. Pravidelnými návštevami v pobočkách It’s my life! tiež budete mať možnosť sledovať svoje výsledky a naši poradcovia vám vo všetkom radi pomôžu.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2024 It's my life!. Všetky práva vyhradené.