• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Analýza tela pomocou InBody

Aký je princíp merania InBody?

Prístroj InBody je jedným z najpresnejších analyzátorov ľudského tela, ktorý využíva najnovšiu technológiu DMS-BIA (priamo rozdeľujúca viacfrekvenčná bioelektrická impedančná analýza) [1,2]. Impedancia je fyzikálna veličina, ktorá opisuje zdanlivý odpor objektu a fázový posun napätia pri priechode striedavého prúdu určitej frekvencie [3]. Pri samotnom meraní je z elektród umiestnených na šľapkách a na držadlách prístroja (8-bodový dotykový systém) vysielaný do tela slabý striedavý elektrický prúd s rôznymi frekvenciami, ktorý má v rôznych telesných tkanivách rozdielnu vodivosť, a to práve vďaka ich rozdielnemu obsahu vody [4]. Napríklad telesný tuk funguje ako izolácia a má v porovnaní s vodou oveľa nižšiu vodivosť, naopak, aktívne svalové tkanivo sa vďaka vysokému obsahu vody chová ako dobrý vodič [5]. Presnosť merania ďalej zvyšuje aj to, že analýza prebieha segmentálne, t. j. telo nie je merané ako jeden valec, ako je to v prípade iných prístrojov, ale je rozdelené na 5 segmentov (nohy, paže, trup) a impedancia každého z nich je vyhodnotená zvlášť. Vďaka tomu, že prúd vysielaný do tela má rôznu frekvenciu, dokáže prístroj rozlíšiť celkovú, vnútrobunečnú a mimobunečnú vodu a z týchto údajov vyplýva aj index retencie telesnej vody, ktorá je jedným z ukazovateľov zdravotného stavu.

Co je výsledkem měření na InBody?

Analýza tela pomocou InBody

Výstupom merania je zloženie tela (celková hmotnosť, hmotnosť svalov, hmotnosť tukového tkaniva, hmotnosť kostných minerálov a obsah intracelulárnej a extracelulárnej tekutiny), rozloženie svalovej a tukovej hmoty na pažiach, nohách a trupu a obsah viscerálneho (vnútorného) tuku. Z merania možno vyhodnotiť aj ďalšie parametre, ako sú hodnota bazálneho metabolizmu, metabolický vek, retencia vody, obvod tela, typ postavy a jej vyváženosť. Všetky merané hodnoty sú zaradené do percentilových grafov a porovnané medzi sebou [1].

Čo je výsledkom merania pomocou InBody?

Výstupom merania je zloženie tela (celková hmotnosť, hmotnosť svalov, hmotnosť tukového tkaniva, hmotnosť kostných minerálov a obsah intracelulárnej a extracelulárnej tekutiny), rozloženie svalovej a tukovej hmoty na pažiach, nohách a trupu a obsah viscerálneho (vnútorného) tuku. Z merania možno vyhodnotiť aj ďalšie parametre, ako sú hodnota bazálneho metabolizmu, metabolický vek, retencia vody, obvod tela, typ postavy a jej vyváženosť. Všetky merané hodnoty sú zaradené do percentilových grafov a porovnané medzi sebou [1].

Ako sa mám na meranie pripraviť?

Bezprostredne pred meraním by sa nemalo piť ani jesť, pretože príjem jedla a tekutín znižuje odpor tela, a tak skresľuje výsledky meraní. Zároveň by sa nemalo pred meraním cvičiť, pretože fyzická aktivita vyčerpá zásoby glykogénu. Výsledkom je nameranie nižšieho obsahu svalovej hmoty, než je skutočnosť [6]. Z vlastných skúseností môžeme dodať, že odporúčame klientom, aby sa tesne pred meraním nesprchovali a nenatierali si ruky ani nohy krémom, pretože aj toto ovplyvňuje vodivosť tela.

Je meranie bezpečné?

Meranie je pre zdravého človeka úplne bezpečné, pretože využíva slabý striedavý prúd, ktorý bol v roku 1996 v American Journal of Clinical Nutrition potvrdený ako bezpečný pri aplikácii na ľudskom tele. Prístroj nesmú používať osoby s kardiostimulátorom, kovovými telesnými implantátmi a tehotné ženy.

Literatúra:

 1. Co je analýza složení těla. Inbody: http://www.inbody.cz/dokumenty/co-je-analyza-lidskeho-tela.pdf.
 2. Malavolti M., Mussi C., Polit M., Fnatuzzi A.L., Salvioli G., Battistini N., Bedogni G.: Cross-calibration of eight-polar biolectrical impedance analysis versus dual-energy X-ray absortiometry fro the assessment of total and appendicular body composition in healthy subjects aged 21-82 years. Annals of human biology, 2003, 4, 380-391.
 3. IT slovník. https://it-slovnik.cz/pojem/impedance
 4. Medici G., Mussi C., Fantuzzi A., Malavolti M., Albertazzi A., Bedogni G.: Accurancy of eight-polar bioelectrical impedance analysis for the assessment of total and appendicular body composition in peritoneal dialysis patients. European Journal of Clinical Nutrition, 2006, 1-6.
 5. Cvrčková L.: Objektivita opakovaného měření přístrojem InBody. Bakalářská práce, Masarykova univerzita, 2011.
 6. Loskot P.: Jak se připravit na měření tělesného složení? https://aktin.cz/jak-se-pripravit-na-mereni-telesneho-slozeni

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

 • Kvalitné vstupné suroviny
 • Uvidíte rýchle úbytky váhy
 • Nebudete hladovať
 • Všimnite si lepšie nálady
 • Zníži sa vaša chuť na sladké
 • Budete chudnúť bezpečne
 • Zníži sa vám cholesterol
 • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.