• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Alkohol počas diéty

Už ste urobili vo svojom životnom štýle toľko zmien, ktoré sa týkajú stravy, cvičenia a dobrôt, že sa vám prieči predstava nejakej ďalšej?

Alkohol počas diéty

Treba si hneď na začiatku uvedomiť, že alkohol nezapadá do žiadneho zdravého životného štýlu. Alkoholické nápoje predstavujú prázdne kalórie, ktoré nemajú žiadnu nutričnú hodnotu. Navyše zaťažujú pečeň, ktorá hrá hlavnú úlohu pri správnom fungovaní diéty It’s my life!.

Pri režime, keď je obmedzený príjem sacharidov, telo po čase začne ich prebytky meniť na ketolátky, vďaka ktorým môže brať energiu z tukových zásob. Ak teda požijete väčšie množstvo alkoholu, telo túto látkovú premenu nezvládne a namiesto toho, aby si energiu z tukových zásob bralo, tak ju, naopak, rozširuje.

„Problémy“ súvisiace s pitím alkoholu

Problém navyše predstavuje aj to, že s alkoholom rastie chuť na rôzne dobroty a jedlá z rýchleho občerstvenia, ktoré vám počas diéty neprospejú. To je lupienok sem, tyčinka tam a zrazu si počas jedného jediného večera rozhodíte režim, ktorý ste dovtedy úspešne dodržiavali. Keď už vás teda prepadnú chute, voľte radšej jedlo s vyšším obsahom bielkovín, či už ide o kvalitné údeniny alebo syry. Všetkému smaženému sa vyhýbajte! Organizmus berie alkohol ako toxín, ktorý treba čo najskôr odbúrať, takže spaľovanie tukov, sacharidov i bielkovín odsúva na druhú koľaj a prijaté jedlo následne mení na tukové zásoby.

Miešané nápoje, pivo alebo víno?

Ak milujete miešané nápoje, tak sa vám nasledujúce riadky nebudú čítať ľahko. Medzi najväčších zabijakov diét patria práve miešané nápoje. Obsahujú totiž veľké množstvo cukrov i tukov, ktoré v tele urobia oveľa väčšie problémy ako pivo a víno. Jedným z najhorších drinkov je napríklad obľúbená piña colada. Smotanový drink, ktorý sa počtom kalórií smelo vyrovná aj kúsku torty. Lepšie na tom nie je ani mojito, do ktorého sa zase na dosladenie pridávajú lyžičky cukru alebo Long Island Iced Tea, ktorý je alkoholovou bombou.

A ani pivo na tom nie je najlepšie. Za jeho vysokou kalorickou hodnotou stojí aj fakt, že je často osladené glukózovo-fruktózovým sirupom, takže je potrebné si strážiť nielen vypité množstvo, ale aj jeho kvalitu. Ak si tento zlatý mok nedokážete čas od času odoprieť, voľte vždy len jednu malú 10°.

Ako je to s vínom?

Čo sa týka vína, tak zo všetkých spomínaných vychádza kaloricky aj zdravotne najlepšie. Ale, samozrejme, platí – všetko s mierou. To, že pôsobí ako prevencia proti kardiovaskulárnym chorobám, ešte neznamená, že je dobré ho vypiť celú fľašu. A preto sme do nášho sortimentu zaradili aj nealkoholické víno, ktorého sa nemusíte absolútne báť a chuťovo nespoznáte, že v tom nie je alkohol.

Množstvo alkoholu pri ketodiéte je najlepšie riešiť s odborníkom, ktorý vám poradí správne dávkovanie alebo odporučí rôzne alternatívy. Často záleží na okolnostiach a aj na tom, v akej fáze chudnutia sa človek nachádza.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.