• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Vianoce – 5 zaručených tipov ako ich zvládnuť bez výčitiek a kilogramov navyše

Pochmúrna jeseň končí a my sa môžeme pomaly, ale isto začať tešiť na jedny z najkrajších sviatkov v roku – Vianoce. Advent je čarovné obdobie – vianočná výzdoba, pečenie vianočky a vianočného pečiva, ktoré prevonia celú domácnosť, vianočné trhy spojené s hrejivým punčom či vareným vínom, nákupy darčekov, zdobenie stromčeka, televízne programy plné rozprávok a mnoho ďalšieho. Hoci ide o príjemný čas, keď sa zíde celá rodina a blízki priatelia, ktorí trávia spoločne chvíle pohody, súčasne sa objavuje aj malý strašiak v podobe priberania na váhe. Naozaj je však nutné obávať sa nárastu hmotnosti?

Vianočné sviatky idú ruka v ruke s dobrým jedlom a pitím. Domácemu vianočnému pečivu, čerstvej vianočke a ďalším pochutinám, ktorými prekypujú naše stoly, odolá len málokto. Zvýšená je však tiež konzumácia alkoholu a sladených nápojov. Veľa ľudí si tak dopraje zo všetkého a už vopred si plánuje novoročné predsavzatia, detox, diéty a cvičenie do ďalšieho roka. Otázkou zostáva, koľko z nás sa naozaj k niečomu v januári odhodlá a vopred stanovené ciele dotiahne až do konca. Preto sa poďme pozrieť, ako si obdobie Vianoc užiť bez toho, aby to malo negatívny dopad na našu hmotnosť a my sme sa tak nemuseli v nasledujúcom roku zbytočne trápiť striktnými jedálničkami a úmorným cvičením v posilňovni.

Dodržujte pravidelnosť

Vianoce – 5 zaručených tipov ako ich zvládnuť bez výčitiek a kilogramov navyše

Hoci sa počas roka snažíme jesť pravidelne, počas Vianoc, keď na nás číha veľa dobrôt, sa veľakrát neudržíme a stále niečo jeme. Vďaka tomu si ani neuvedomujeme, aké veľké množstvo jedla za deň zjeme. Navyše väčšinou ide hlavne o koláčiky a rôzne sladké a slané pochutiny s vysokou energetickou hodnotou, ktoré nás nezasýtia, takže celkový denný príjem kalórií môže byť veľmi vysoký. Skúste si aj počas týchto dní rozložiť jedlo na päť porcií denne a medzi tým nič iného nekonzumovať.

Pite dostatočné množstvo vody

Na pitný režim nesmiete zabudnúť ani počas sviatkov. Jeho dodržiavanie je veľmi dôležité, pretože dostatok vody vám pomôže lepšie stráviť ťažšie a horšie stráviteľné jedlá. Preferujte čistú vodu z vodovodu či balené neperlivé a jemne perlivé minerálne vody bez príchute. Ak sa nezaobídete bez sladených nápojov, dajte si len určité množstvo a započítajte ho do energetického príjmu. Zároveň obmedzte napríklad množstvo sladkostí, ktoré ste si povolili za deň zjesť. Džúsy rieďte vodou, najlepšie v pomere 1 : 4. Alkoholické nápoje sa snažte obmedziť čo najviac, vďaka nim totiž prijmete veľké množstvo jednoduchých cukrov. Napríklad vaječný likér obsahuje v 100 ml približne 280 kalórií. Pitím alkoholu tak môžete výrazne zvýšiť množstvo energie, ktorú nemáme šancu počas dňa spáliť. Preto si namiesto toho doprajte naše nealkoholické vína s minimum kalórií.

Plánujte

Ak nechcete počas sviatkov tápať, čo a kedy si môžete dať, je vhodné si všetko vopred premyslieť a naplánovať. Napríklad si určte množstvo cukroviniek, vianočného pečiva a ďalších pochutín, ktoré počas dňa môžete zjesť. Rozložte si jedlo na päť porcií denne, nakúpte do zásoby dostatočné množstvo zeleniny. Ovocie, oriešky alebo napríklad aj naše strukovinové křupnisi či trojhránky môžete použiť ako zdravší variant na maškrtenie. Avšak aj v tomto prípade dávajte pozor na skonzumované množstvo. Naplánujte si tiež aktivity, napríklad pravidelné prechádzky – vďaka tomu budete mať väčší výdaj energie a pohybová činnosť vás nebude nútiť stále niečo jesť. Ak má k vám prísť návšteva, pripravte pre ňu pohostenie, ktoré bude pozostávať aj zo zdravých variácií (napríklad jogurtového dipu so zeleninovými hranolčekmi). V prípade, že budete hosťom vy, opäť si dovoľte iba určité množstvo jedla, pite veľa vody, ktorá vás „zasýti“.  Nenechajte sa strhnúť rečami ostatných a ich otázkami, prečo nejete.

Nezabúdajte na pohyb

Ako sa uvádza v odseku vyššie, pohybová aktivita je veľmi dôležitá počas celého roka a ešte viac v období sviatkov, keď často vybočujete z bežných stravovacích návykov. Ak nie ste práve nadšenci zimných športov, zaraďte do každodenného rozvrhu aspoň prechádzku. Nielenže prospeje vášmu telu, ale zvýši sa energetický výdaj a zároveň tak môžete stráviť príjemné chvíle so svojimi blízkymi na čerstvom vzduchu.

Zelenina | ketodieta It’s my life!

Nevynechávajte zeleninu

Zelenina by mala byť bežnou súčasťou jedálnička, a preto ju nevynechávajte ani počas sviatkov. Keďže obsahuje veľa zdraviu prospešnej vlákniny, ktorá vás navyše aj zasýti, predídete konzumácii väčšieho množstva ďalšieho jedla. Zaraďte teda

 

K Vianociam dobré jedlo patrí a netreba sa ho vzdávať, ani keď chcete držať stabilnú hmotnosť. Stále by ste však mali mať na pamäti, že nejde o sviatky prejedania sa a ich cieľom nie je zjesť toho čo najviac. Ak budete dodržiavať jednoduché pravidlá, ľahko predídete pribúdaniu na váhe aj zažívacím ťažkostiam, ktoré sú spojené práve s prejedaním a kombinovaním rôznych druhov jedál.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.