• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Ako zvládnuť karanténu a nepribrať

Mnohí z nás

vidia v karanténe niečo čo nás obmedzuje vo všetkých smeroch. Jedným z najväčších strašiakov v období karantény je naša postava. Obava, aby sme nepribrali v nás môže vyvolať nepríjemné pocity. Ak sa však na celú situáciu povznesieme, uvedomíme si, že v skutočnosti karanténa nemusí byt až takým utrpením ako by sa na prvý pohľad zdalo. Je potrebné myslieť pozitívne. Toto obdobie nás naučí hľadať nové možnosti aby sme všetko zvládli. Konečne budeme mať čas sami na seba, doprajeme si dostatok odpočinku, zacvičíme si a možno sa zdokonalíme vo varení. Aby sme sa však udržali v kondícii a neskončili po pár dňoch o pár kilogramov ťažší, je potrebná kvalitná strava a dostatok pohybu.

Cvičenie doma

Zacvičme si doma. Endorfíny – hormóny šťastia, ktoré sa uvoľňujú pri fyzickej aktivite, pozitívne pôsobia na našu náladu. Cvičiť môžeme ako s vlastným telom tak aj zo základnými pomôckami. Inšpiráciou pre nás môžu byť aj rôzne videá na internetových portáloch. Medzi vhodné pohybové aktivity zaraďujeme tiež aj domáce práce. Za hodinu vďaka nim spálime okolo 800-1200kj. Taktiež je potrebný pobyt na čerstvom vzduchu. Medzi ľudí by sme mali vychádzať čo najmenej, avšak ak máme možnosť ísť na prechádzku do prírody, prispejeme tým nielen svojmu fyzickému ale aj psychickému zdraviu.

Nastavte si denný cieľ pohybovej aktivity

Ak sa nám za deň podarí splniť cieľ v podobe ušlých krokov alebo si každý deň doprajeme hodinku cvičenia, nie je potrebné žiadne obmedzenie oproti režimu na ktorý sme boli zvyknutí. V prípade že vieme , že náš výdaj pri pobyte doma je nižší alebo sa rozhodneme karanténu tráviť ležaním pri televízii, bude obmedzenie potrebné. V prípade, že si chceme udržať štíhlu líniu a nepribrať, musíme zabudnúť na zmrzlinu alebo pizzu z mrazničky. Z nudy doma môžeme mať tendenciu siahnuť po jedle aj keď nemáme hlad. Vďaka tomu prijmeme oveľa viac energie, ako naše telo v skutočnosti potrebuje a prichádza k ukladaniu do tukových zásob. Nie je dôležité ako sme boli zvyknutí sa stravovať či 3 alebo 5 porcií denne. Dôležité je jesť v pravidelných intervaloch.

 

Zásady zdravého stravovania

Držme sa zásad zdravého stravovania. Obmedzme jednoduché cukry a doprajme si dostatok kvalitných bielkovín – chudé mäso, ryby, vajcia, vysoko percentnú šunku, čerstvé syry, strukoviny. Ku každému chodu konzumujme zeleninu s prevahou bielych a zelených druhov. Nezabúdajme na ovocie, zaraďujeme ho skorej v dopoludňajších hodinách. Obmedzujme nadbytok pečiva, prípadne vyberajme pečivo s vyšším podielom semienok alebo zŕn. Vyvarujme sa polotovarov a snažme sa variť z čerstvých surovín vždy keď to bude možné. Doprajme telu dostatočné množstvo vitamínov a minerálnych látok. Vhodným variantom na odľahčenie jedálničku pri súčasnej zníženej pohybovej aktivite sú proteínové jedlá It‘s my life!, ktoré obsahujú všetko, čo telo potrebuje. Dodržujte dostatočný pitný režim s prevahou čistej neperlivej vody.

Dostatok pohybu a kvalitná strava sú najlepším nástrojom na udržanie si zdravej váhy. Snažme sa o svoje telo čo najviac starať ono nám to raz vráti.

 

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2023 It's my life!. Všetky práva vyhradené.