• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Ako zvládnuť dovolenku s all inclusive?

Letná dovolenka

Slniečko, leto, prázdniny, dovolenka, relax… Obdobie, na ktoré sa všetci tešíme, je opäť v plnom prúde. Veľa z nás sa až do poslednej chvíle pred odchodom na zaslúženú dovolenku snaží dostať do čo najlepšej formy a veľakrát sa trápi nezmyselným hladovaním.

Lenže práve dovolenky sú častým zabijakom nášho doterajšieho úsilia. Ak cestujete s tým, že si jedlo budete obstarávať sami, ide o ideálnu situáciu. Keďže si nabalíte a nakúpite to, čo chcete, takže máte všetko pod kontrolou.

Ako zvládnuť dovolenku s all inclusive?

Väčšinou však využívame v rámci pobytu all inclusive s tým, že keď už máme dovolenku, tak so všetkým. Tu však nastáva problém. Strava je prevažne formou bufetu, tzn. môžeme si vziať čo chceme a hlavne koľko chceme. Výber ako taký je veľmi rozmanitý a nie je teda ťažké vybrať jedlo, ktoré našej diéte alebo celkovo nášmu zdravému životnému štýlu neuškodí. Avšak to dokážu len tí s veľmi silnou vôľou. Veľa z nás sa nechá strhnúť, hladnými očami si nakladáme na tanier od všetkého niečo a s opatrnosťou ho odnášame k stolu, aby nám jedlo nepopadalo na zem. Tento proces opakujeme pokojne aj niekoľkokrát za sebou.

„Keď už sme to zaplatili, tak sa poriadne najeme, nech na tom neprerobíme!“ Táto veta, pre nás Slovákov veľmi typická, zaznie skoro zakaždým. Z dovolenky odchádzame o niekoľko kilogramov ťažší, prejedení, unavení a o zažívacích problémoch, ako je zápcha, ani nehovoriac. Ale môžeme byť spokojní – na all inclusive prerobili oni, my sme každý deň jedli za tri osoby. Po príchode domov však zistíme, že tvrdo zhodené kilogramy sú zase späť aj s úrokmi, a tak sa opäť vydáme na nekonečnú cestu s diétami.

Je nám jasné, že na dovolenke si každý dáme niečo dobré a spomalíme, ale nemali by sme sa prejedať od rána do večera. Na prvom mieste by malo byť vždy zdravie, preto na to nikdy nezabúdajte. Poďme si teda ukázať pár trikov, ako sa nenechať strhnúť kvantami jedla.

 

Určite si pravidlá ešte pred odchodom

Je dobré zamyslieť sa nad tým, ako sa budete na dovolenke stravovať. Doma si spíšte pravidlá, ktorými sa budete riadiť a pokojne si ich pribaľte so sebou.

 

Dodržujte pravidelnosť

Jedlo s all inclusive máte k dispozícii počas celého dňa, a tak často chodíte a vezmete si kúsok toho, za chvíľu zase niečo iné a vo výsledku jete nepretržite celý deň a ani vám nepríde, koľko ste toho zvládli zjesť. Snažte sa dodržiavať pravidelnosť s časovým odstupom 3 – 4 hodiny, budete tak mať aj väčšiu kontrolu nad tým, čo ste zjedli a určite toho nebude toľko, ako keď stále niečo vyjedáte.

 

Premýšľajte nad výberom

Keď si idete nabrať jedlo, neponáhľajte sa, v pokoji si všetko prezrite a potom si vyberte. Je jasné, že budete chcieť ochutnať všetky miestne špeciality, ale nie je podmienkou, že ich musíte zvládnuť v priebehu jedného dňa. Každý deň si vyberte niečo iné, aspoň budete mať jedálniček pestrejší a určite si aj miestnu špecialitu viac vychutnáte.

 

Premýšľajte nad zložením

Okrem výberu je dôležité aj zloženie jedálnička. Na raňajky sa nebojte dať si výdatnejšie jedlo, ktoré vás správne naštartuje, dodá vám energiu a vy nebudete mať tendenciu za hodinu ísť a znova jesť. Nemusíte sa vyhýbať pečivu, ovseným vločkám, semienkam ani ovociu, práve naopak. Ak vstávate neskôr, dopoludňajšiu desiatu pokojne vynechajte a dajte si až obed. Vyberajte skôr ľahšie jedlá, žiadne vyprážané a príliš tučné, z ktorých vám bude akurát ťažko. Pri rôznych šalátoch si dajte pozor na zálievky, niektoré vám inak z „diétneho“ jedlá urobia kalorickú bombu. Na večeru odporúčame tepelne upravenú zeleninu s rybou či chudým mäsom. Nemusíte sa zriekať ani miestnych pochutín či zmrzliny, avšak každý deň si vyberte len jeden kúsok, ktorým „zhrešíte“.

 

Dodržujte pitný režim

Nezabúdajte na dostatok tekutín. Čistá voda je, samozrejme, najideálnejším variantom, sladené nápoje či džúsy vás veľmi neosviežia a navyše ich energetická hodnota nie je práve zanedbateľná. Do pitného režimu sa tiež nezapočítava alkohol. Rôzne koktaily a miešané drinky sú veľakrát tým najväčším kameňom úrazu, a preto s ich konzumáciou buďte opatrný.

 

Pohyb

Je rozdiel, ak celý deň preležíte na pláži alebo idete skôr na aktívnu dovolenku. Pokiaľ ide o prvý variant, tu musíte otázku stravovania riešiť viac a viac sa obmedzovať. Ak jazdíte po výletoch, môžete si dovoliť viac „hrešiť“, pretože máte vyšší výdaj energie. Ak vyrazíte na celodennú vychádzku, nezabudnite si so sebou pribaliť fľašu s vodou a nejakú desiatu, aby ste počas dňa nehladovali a večer po návrate nezjedli všetko, čo vám príde pod ruku. Na dovolenke pri mori sa môžete počas dňa prejsť po pláží, zaplávať si alebo využiť možnosť vodného aerobiku.

A na záver. Dovolenka a stravovanie all inclusive nemusia automaticky znamenať pokazenie vášho celoročného úsilia. Stačí na to ísť múdro a riadiť sa jednoduchými radami našich certifikovaných výživových poradcov, ktorí sú vám k dispozícii po celej republike.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2024 It's my life!. Všetky práva vyhradené.