• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Ako jesť a nepribrať pri práci na zmeny?

Pre ľudské telo je najprirodzenejší bežný denný režim, pri ktorom cez deň chodíte do práce a večer idete spať. Je potrebné si uvedomiť, že človek nie je nočný tvor. Ľudské telo je nastavené tak, že počas dňa pracuje a v noci regeneruje, tzn. že všetky funkcie vrátane trávenia sú utlmené. V prípade, že pracujete na nočné zmeny sa váš organizmus musí vyrovnať s faktom, že nemôže v noci regenerovať a odpočívať, ale musí pracovať. Ľudia pracujúci na zmeny majú väčšie predispozície k obezite. Je to dané predovšetkým nedostatkom spánku. Stravovanie v noci neprospieva ani tráviacim enzýmom a ani pankreasu. Ľudia pracujúci v noci majú zvýšené hladiny hormónov, čo vedie k zvýšenej chuti do jedla. Telo počas noci však toľko energie nevyužije, a tak dochádza k jej ukladaniu v podobe kožného tuku.

Pri stravovaní pri práci na zmeny veľmi záleží na tom, akú prácu človek vykonáva. Pri manuálnej a fyzicky náročnejšej práci musí byť človek schopný vydržať a fungovať na plný výkon. Z tohto dôvodu by stravovanie v noci malo byť pravidelné, ale odľahčené. Na zabránenie hladu a únavy jedzte každé 3 hodiny. Voľte však jedlá „desiatového“ typu, nie príliš výdatné. Nadmiera bielkovín a tukov sa horšie trávi, preto v noci opatrne s mäsom, ktoré je ťažšie stráviteľné.

Rozloženie jedál počas nočnej zmeny

Začnite večerou (okolo 18. hodiny), ktorá dodá telu potrebné bielkoviny (ryba, chudé mäso, tofu a pod.). Pridajte porciu prílohy (nelúpaná ryža, kuskus, bulgur, zemiaky, …) a nezabudnite na zeleninu (najlepšie surovú, prípadne tepelne upravenú). Potom už je vhodné jesť iba malé desiaty po 3 hodinách.

Vo večerných hodinách si môžete tiež dopriať kúsok celozrnného pečiva alebo knäckebrot s čerstvou zeleninou a napríklad tvarohovou, vajíčkovou alebo rybacou nátierkou. Neskôr večer už nejedzte ovocie ani iné zdroje sacharidov (pečivo, prílohy).

Počas nočnej zmeny je vhodné zaradiť do stravy mliečne výrobky, napr. kefír, biely jogurt alebo polievku – najlepšie mäsový vývar so zeleninou, bez rezancov a zahustenia. Ideálnou náhradou jedla počas nočnej zmeny sú produkty It’s my life!. Sú ľahko stráviteľné a zároveň dodajú telu všetky potrebné vitamíny, minerálne látky a stopové prvky.

Posledné jedlo si dajte dve až tri hodiny pred spaním. Porcia by mala byť opäť menšia a bez sacharidov. Po príchode z nočnej zmeny si doprajte aspoň 6-hodinový spánok a po prebudení sa najedzte – jedlo môže mať charakter raňajok aj obeda, podľa vašej preferencie.

Nezabúdajte tiež na pitný režim. Všeobecne sa odporúča piť viac v dopoludňajších hodinách. V prípade práce na zmeny, keď počas dopoludnia spíte, je potrebné navýšiť pitný režim v popoludňajších hodinách. Večer pite, samozrejme, tiež, ale už v menšom množstve.

Chudnutie s It’s my life

It’s my life je expert na redukciu hmotnosti a výživové poradenstvo.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

  • Kvalitné vstupné suroviny
  • Uvidíte rýchle úbytky váhy
  • Nebudete hladovať
  • Všimnite si lepšie nálady
  • Zníži sa vaša chuť na sladké
  • Budete chudnúť bezpečne
  • Zníži sa vám cholesterol
  • Zlepší sa vám pleť
Poradíme aj po telefóne, volajte +421 948 345 320

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas. Viac informácií

*Výsledky chudnutia sa môžu líšiť a závisia od metabolizmu každého jedinca

Copyright 2024 It's my life!. Všetky práva vyhradené.